• Znamy się na sprzęcie jak nikt

ul. Aleksandry 13, 30-837 Kraków

516-485-347

Sprzęt AGD do wyspy kuchennej

Sprzęt AGD do wyspy kuchennej

Typowym elementem wyposażenia wyspy kuchennej jest zawsze zlewozmywak, płyta kuchenna i okap. W nowszych modelach mamy wiele dopasowanych funkcji, a do tego poprawiono estetykę. Pasują do kuchni tradycyjnych i nowoczesnych.

Na wyspie mogą oczywiście pojawić się też inne rzeczy. Chodzi głównie o zwykłe rzeczy do zabudowy, takie jak płyty kuchenne, zlewozmywaki i piekarniki. Trzeba mieć tylko na uwadze, że stanowisko do gotowania będzie wymagało dokupienia okapu montowanego do sufitu. Większym problemem często w praktyce bywa dbanie o porządek. Wyspa jest wyeksponowana, więc zawsze musi być czysta. W związku z tym urządzenia przeznaczone na nią powinny być ładne i łatwe do utrzymania w czystości.

Okap

Zamontowany do sufitu okap jest urządzeniem nowoczesnym i zwykle ciekawym wzorniczo. Najlepiej go dostosowywać do szafek kuchennych.

Okap musi być dobrze dobrany, jeśli chodzi o jego gabaryty. Szerokość musi być co najmniej równa płycie kuchennej, szczególnie jeśli to płyta indukcyjna​płyta gazowa. Zawsze może być większy, Okap mamy po to, by neutralizował zapachy i drobiny tłuszczu z powietrza. Oznacza to konieczność filtrowania odpowiedniej ilości powietrza w ciągu godziny. Standardowo przyjmuje się, że powinna to być czterokrotność powietrza w pomieszczeniu. Wydajność okapu przekłada się na generowany przez niego hałas, więc nie warto przesadzać w tym względzie.

Płyta kuchenna

Na płycie wyspy gotuje zwykle kilka osób jednocześnie, więc chociaż dostosowujemy jej wielkość do potrzeb rodziny, pamiętajmy też o tym fakcie.

Płyty gazowe są tańsze, ale w tych warunkach nieefektywne. Należy jedynie pamiętać, że przy spalaniu gazu uwalniają się niego substancje smoliste, które będą utrudniały utrzymanie czystości w jego najbliższej okolicy.

Nowoczesne płyty indukcyjne i ceramiczne to rozwiązania polecane do wysp. Są płaskie, więc nie przeszkadzają, a do tego prezentują się okazale. Ich niewątpliwą zaletą jest też to, że czas przygotowania posiłków na nich jest znacznie krótszy. Nowoczesne pola płyt ceramicznych potrafią się nagrzać w 8 sekund.

Udostępnij:

Gazetki promocyjne

lidl

Polecamy

Zobacz