• Znamy się na sprzęcie jak nikt

ul. Aleksandry 13, 30-837 Kraków

516-485-347

5 błędów popełnianych przy zakupie ekspresu do kawy

5 błędów popełnianych przy zakupie ekspresu do kawy

 

Kupno ekspresu do kawy może się wydawać prostym zadaniem. Jednak duże zróżnicowanie takich urządzeń sprawia, że będzie można szukać takich, które nam będą odpowiadać. Warto sprawdzić jakich błędów nie popełniać przy kupnie.

Błąd 1. Ekspres niedopasowany do ilości korzystających z niego osób

Podstawową sprawą jest rozważenie jak wiele osób będzie korzystać z takiego urządzenia. Jeśli nie będziemy robić więcej niż 2 filiżanek to tak naprawdę wybrać warto propozycje ekspresów ręcznych. Przy większej ilości osób można stawiać na automaty.

Błąd 2. Kupno taniego ekspresu o wysokich kosztach użytkowania

Kupujemy patrząc na cenę, a nie zwracamy uwagi na to, że takie urządzenie będzie trzeba jeszcze dodatkowo utrzymać. Dlatego pojawia się tak istotna sprawa jak przygotowywanie sprzętu, który będzie pozwalał nam na wykorzystywanie kawy, która nie podniesie kosztów utrzymania. Jeśli pijemy kilka kaw dziennie to kawa w kapsułkach może nas zrujnować.

Błąd 3. Kupno ekspresu niedopasowanego do potrzeb użytkownika

Każdy miłośnik kawy ma inne potrzeby smakowe i przy wyborze ekspresu musimy brać to pod uwagę. Jedni szukają wygody parzenia, inni dobrego smaku. Warto szukać możliwości wyboru idealnego sprzętu. W ekspresie przelewowym nie znajdziemy możliwości przygotowana ​caffe latte czy cappuccino. Jeśli chcemy smacznej, aromatycznej kawy trzeba sięgać po ekspresy ciśnieniowe. Warto pamiętać, że taka kawa ma mniej kofeiny niż ta z przelewowego urządzenia. Jeśli chcemy mieć jedną mocną kawę można wybrać kawiarkę znaną z włoskich domów, która zajmuje mało miejsce i pozwoli przygotować aromatyczną kawę.

Możemy także zwrócić uwagę na to jak wygląda przygotowanie kawy, z czym wiążą się dodatkowe opcje. Można znaleźć urządzenia, które mają opcję podtrzymywania ciepła. Inwestując w ekspres na kapsułki trzeba zapoznać się z tym jakie kapsułki znajdują się w ofercie. Co ciekawe w większości urządzeń nie będzie można używać kapsułek innych firm, warto to brać pod uwagę i sprawdzić między innymi takie, które kapsułki kupić będzie można w najlepszej cenie.

Udostępnij:

Gazetki promocyjne

lidl

Polecamy

Zobacz