• Znamy się na sprzęcie jak nikt

ul. Aleksandry 13, 30-837 Kraków

516-485-347

Piekarniki – czy mogą być ekologiczne?

Piekarniki – czy mogą być ekologiczne?

Czym jest piekarnik ekologiczny?

Czy piekarnik może mieć ekologiczny charakter? Może się tak stać i to nie tylko ze względu na mniejsze zużycie energii, ale także specjalne ekologiczne rozwiązania. Jakie piekarniki będą spełniać takie funkcje? Przede wszystkim słowa ekologiczne i ekologia są coraz częściej spotykane. Ekologia to już nie tylko moda, ale styl życia. Kuchnia jest jednym z takich miejsc w domu, gdzie podejmujemy ważne dla środowiska decyzje i staramy się działać tak, by były to mądre decyzje. Jeśli ten pierwszy argument nie przekonuje można także mówić o finansowych oszczędnościach.

Czy piekarniki mogą być ekologiczne?

Urządzenia AGD również mogą mieć charakter ekologiczny, także piekarniki. Szukajmy oznaczenia klasy energetycznej na poziomie A lub A+/. Im dalsza litera alfabetu tym więcej energii będzie takie urządzenie pobierać, dla środowiska będzie gorsze, a jednocześnie będzie również zużywać więcej prądu, a wiec będzie więcej kosztować. Szukajmy również znaków ekologicznych, które będą świadczyć o jakości i energooszczędności urządzenia.

Ekologiczny piekarnik – funkcje

Piekarniki w klasie efektywności energetycznej A będą zużywać mniej więcej do 30% mniej energii niż pozostałe. Najwięcej prądu pobierają piekarniki w czasie rozgrzewania. Warto więc mieć taki piekarnik, który ma termoobieg, ponieważ nagrzewa się on bardzo sprawnie. Tak jak w przypadku piekarników będzie można piec na kilku poziomach i efekt będzie wszędzie taki sam.

Piekarniki z opcją ekologicznego czyszczenia hydroclean

Obecnie mamy także specjalne piekarniki, które mają system ekologicznego czyszczenia. To nowa opcja, dzięki której doprowadzić można do porządku taki piekarnik jedynie szklanką wody i niewielką ilością prądu. W praktyce jest to bardzo proste, ponieważ wylewamy szklankę wody na dno piekarnika chłodnego. Po 24 minutach symbol funkcji zaczyna migać i oznacza, że będzie można usuwać zanieczyszczenia. W czasie działania czyszczenia woda z dna paruje, a wilgoć osiada na ściankach komory. Dzięki temu łatwo będzie można usunąć ze ścianek piekarnika tłuszcz. Po zakończeniu procesu temperatura jest na tyle niska, że zanieczyszczenia usunąć można bez ryzyka poparzeń.

Udostępnij:

Gazetki promocyjne

lidl

Polecamy

Zobacz