• Znamy się na sprzęcie jak nikt

ul. Aleksandry 13, 30-837 Kraków

516-485-347

Pralka w łazience schowana pod blatem. Praktyczne porady

Pralka w łazience schowana pod blatem. Praktyczne porady

Jeśli w naszej łazience nie ma miejsca kącik do prania czy wnękę albo szafę dobrym rozwiązaniem jest ustawienie pralki pod blatem. Może to być przedłużenie blatu umywalkowego oraz dodatkowy element poziomy w łazience. Można ukryć pralkę pod blatem w efektowny sposób.

Gdy chcemy umieścić pralkę pod blatem trzeba pamiętać, że nie może się on znajdować na urządzeniu. Powinien być podparty z obu stron ściankami. Nad pralką i obok niej trzeba też zostawiać wolną przestrzeń, by w czasie prania nienaruszona została konstrukcja blatu.

Pod blatem można postawić jedynie standardowe pralki, które mają ładowanie od przodu i mniej więcej 5-6 kg. Dodatkowo wysokość 85 cm, grubość blatu, umywalka znajdzie się na wysokości 90 cm. W przypadku blatu na wysokości 90 cm sprawdzi się nie tylko umywalka z wgłębieniem, ale również taka nastawiana na blat, ponieważ wtedy brzeg znajdzie się na wysokości około metra.

Pralka może być pod blatem umywalkowym. Najlepiej montować go na wysokości 90 cm, by nad pralką było 5 cm luzu. W tej sytuacji najlepiej włożyć taką umywalkę w blat. Długość minimum 150 cm. Blat umywalkowo – pralkowy powinien mieć 150 cm długości i 60 cm na umywalkę, natomiast 60 cm na pralkę przy uwzględnieniu luzu. Taka szerokość pozwoli zamontować umywalkę wpuszczoną w blat.

Pralka widoczna czy niewidoczna?

Ciekawym pomysłem będzie umieszczenie nad blatem lustra, które odbija przestrzeń łazienki i jednocześnie odwróci uwagę od urządzenia. Jeśli pralka będzie pod blatem będzie można zasłonić ją specjalnymi podwieszanymi drzwiczkami. Urządzenie jeśli będzie trzeba wysunąć nie będzie to stanowiło problemu. Zawór wody można umieścić pod umywalką, odpływ podłączyć do syfonu umywalki, natomiast gniazdo pralki planujemy koło pralki pod blatem po przeciwnej stronie.

Pralka pod blatem nie przewiduje niestety odpowiedniego miejsca na suszenie i dlatego suszone pranie będzie widoczne. Sznurki nad wanną można przysłonić ewentualnie panelem przyczepionym do sufitu. Można także zastosować suszarkę montowaną do ściany, a nie do sufitu. W obu przypadkach trzeba również dbać o cyrkulację powietrza. Pranie nie powinno się więc znajdować blisko sufitu.

Udostępnij:

Gazetki promocyjne

lidl

Polecamy

Zobacz