• Znamy się na sprzęcie jak nikt

ul. Aleksandry 13, 30-837 Kraków

516-485-347

Jaki sprzęt AGD kupić do kuchni?

Jaki sprzęt AGD kupić do kuchni?

W każdej kuchni powinny znajdować się podstawowe sprzęty i urządzenia AGD. Dokonując ich wyboru, warto zwrócić uwagę na parametry techniczne, przede wszystkim moc i na tej podstawie podjąć decyzję o inwestycji. Każde urządzenie ma tabliczkę znamionową, na której znajdują się informacje o poborze mocy przez urządzenie. Warto pamiętać, że odpowiednia klasa energooszczędności to przede wszystkim niższe rachunki za energię elektryczną.

Jak wiadomo, koszt energii elektrycznej zależy przede wszystkim od mocy poszczególnych urządzeń i sprzętów elektrycznych (m.in. kuchenki mikrofalowej, czajnika elektrycznego, ekspresu do kawy czy też lodówki, kuchenki elektrycznej, chłodziarki, zamrażarki, pralki,zmywarki, telewizora, komputera, grzejników olejowych itp.) Do tego dochodzi praca drobnych sprzętów AGD, np. suszarki do włosów, miksera, wiertarki czy odkurzacz Electrolux, choć są to urządzenia, które nie mają dużego wpływu na domowy budżet, przede wszystkim ze względu na to, że są to urządzenia używane doraźnie i przez krótki czas.

W jaki sposób zmniejszyć pobór energii przez sprzęty AGD?

Wiele osób zastanawia się, czy zakup urządzeń o mniejszej mocy pozwoli obniżyć rachunki. Mniejsza moc oznacza mniejszy pobór energii, ale także konieczność dłuższej pracy urządzeń i sprzętów domowych. W tym przypadku o oszczędnościach nie ma mowy. Co ważniejsze, fakt ten dotyczy wszystkich urządzeń, także mikrofala​pralki, zmywarki czy kuchenki elektrycznej – grzałka o mniejszej mocy wymaga więcej czasu, by spełnić swoją funkcję. W praktyce oznacza to, że w tym przypadku lepszym rozwiązaniem są sprzęty o większej mocy.

Inaczej wygląda ta kwestia w przypadku chłodziarki, zamrażarki czy telewizora, czyli sprzętów używanych przez długi czas – najlepiej wybierać propozycje o małej mocy. Poszukując optymalnego rozwiązania warto przeanalizować moc poszczególnych modeli w sklepie i na tej podstawie dokonać wyboru.

Informacja o danych technicznych urządzenia, w tym o jego mocy, znajduje się na tabliczce znamionowej lub w opisie technicznym.

Dla osób, które rozliczają się za energię elektryczną według taryfy G 12 optymalnym rozwiązaniem jest pralka lub zmywarka z możliwością programowania czasu włączania – rozwiązanie to pozwala ustawić pranie lub zmywanie na godziny nocne, gdy energia jest tańsza.

Udostępnij:

Gazetki promocyjne

lidl

Polecamy

Zobacz