• Znamy się na sprzęcie jak nikt

ul. Aleksandry 13, 30-837 Kraków

516-485-347

Sprytne sposoby na oszczędzanie

Sprytne sposoby na oszczędzanie

Zaradność nie jest skąpstwem, dlatego warto zużywać wszystko co mamy w lodówce i nie uruchamiać pralki w połowie wypełnionej. Prawidłowe gospodarowanie dobrami staje się coraz bardziej modne. Szczególnie obecnie, gdy ciągle słyszymy, by nie marnować wody, a jednocześnie segregować śmieci, bo niedługo będzie ich coraz więcej. Każdy jogurt czy mleko, które wyrzucamy, z powodu przekroczenia daty ważności to niestety wyrzucone pieniądze. Nie jest to korzystne dla naszego środowiska i portfela. Współcześnie Polska jest już na tyle rozwinięta, że nie trzeba stosować rozwiązań na tak zwane czasy głodu. Żywności, na której pleśń się pojawiła nie można spożywać, ponieważ ma ona rakotwórczy charakter. Z drugiej strony, jeśli zjemy sczerstwiały chleb nie zaszkodzi on naszemu zdrowiu. Jeśli natomiast boimy się o zęby czy nie chcemy jeść takiego chleba zawsze można zrobić z niego bułkę tartą albo smaczne zapiekanki.

Małe kroczki do dużych oszczędności

Warto zacząć od wyboru odpowiedniego banku, a więc szukamy takiego konta, gdzie opłaty będą najmniejsze. Warto poświęcić czas na porównania, ponieważ chodzi o konto na lata. Mamy banki bez opłat , ale również takie, gdzie konto kosztuje zaledwie 10 zł miesięcznie, a więc rocznie będzie to 120 złotych. Mamy także inne opłaty jakie mogą się pojawić, dlatego warto sprawdzać jak to jest z bankomatami i szukać takich, gdzie nie będziemy płacić prowizji. Codziennie starajmy się wrzucać do naszej skarbonki jakąś nawet niewielką kwotę. Można odkładać także gotówkę w ramach specjalnego rachunku bankowego do oszczędności.

Jeśli chcemy robić zakupy staramy się przeglądać oferty promocyjne, ponieważ bardzo często znajdziemy pośród nich coś atrakcyjnego dla siebie. Jeśli mamy do kupienia jakiś sprzęt elektroniczny dobrze będzie poczekać na ofertę promocyjną. Jeśli chcemy kupować żywność warto również szukać dobrych cen i wtedy na zapas kupować takie produkty, które mają długi termin ważności. Produkty w większych opakowaniach będą tańsze, co również powinniśmy wziąć pod uwagę. Jeśli kupujemy ubrania szukajmy wyprzedaży. Paliwo postarajmy się znaleźć w dobrej cenie, nie koniecznie znajdują się tak owe na najbliższej stacji. Bardzo dobrym sposobem na skuteczne oszczędzanie są także kupony rabatowe. 

Udostępnij:

Gazetki promocyjne

lidl

Polecamy

Zobacz