• Znamy się na sprzęcie jak nikt

ul. Aleksandry 13, 30-837 Kraków

516-485-347

Czarny piątek i cyberponiedziałek, czyli szaleństwo zakupów

Czarny piątek i cyberponiedziałek, czyli szaleństwo zakupów

Sprzedawcy niekiedy straszą nim dzieci, a klienci bardzo na niego czekają. Wyprzedaże to czas, gdy pojawiają się skrajne emocje. Z drugiej strony jednak chętnie korzystamy z obniżki cen interesujących nas produktów. Od kilku lat taką okazję do zaoszczędzenia pieniędzy staje się u nas Black Friday. Po polsku nazywany czarnym piątkiem. Warto wiedzieć kiedy wypada i skąd się wzięła ta tradycja.

Czym jest Black Friday?

Dzień ten to początek sezonu zwiększonej sprzedaży, która notowana jest przez Bożym Narodzeniem. Na największą skalę dzień ten obchodzi się w USA, gdzie ze względu na bardzo duże obniżki niekiedy nawet dochodzi do bójek pomiędzy uczestnikami zakupów. Tradycja pojawia się także w innych krajach, od jakiegoś czasu takżę w Polsce. Klienci mogą liczyć na atrakcyjne rabaty.

sklep online

Kiedy wypada Black Friday?

Czarny piątek zawsze wypada dzień po Święcie Dziękczynienia, a więc w czwarty piątek listopada. Jak mówi niepisana zasada to dzień, kiedy sklepy mogą ruszać z gwiazdkową sprzedażą. Kampania bożonarodzeniowa nie mogła się bowiem rozpoczynać przed najważniejszym w USA świętem. Obecnie jednak już wiele sklepów tego nie przestrzega i zaczyna się sezon wcześniej a czarny piątek to największe promocje.

Cyber Monday – szaleństwo w e-commerce

W erze zakupów cyfrowych specjalną ofertę trzeba takżę przygotować dla klientów online. I dla nich pojawia się Cyber Monday. Przypada w pierwszy poniedziałek po święcie Dziękczynienia a więc tuż po czarnym piątku. W tym dniu to właśnie sklepy internetowe przygotowują swoje okazje. W Polsce wiele z nich łączy obie okazje i promocje trwają od piątku do poniedziałku.

Promocje w Black Friday – czy warto?

Można się zastanowić czy branie udział w takich zakupach ma sens. Wydaje się, że faktycznie tak, bo czasami trafić można wiele ciekawych okazji. Jeśli planujemy zakup prezentów to można kupić je dzięki tym okazjom taniej. Warto jednak robić to z głową. W tym roku Czarny piątek wypada 29 listopada a Cyber Monday 2 grudnia. 

Udostępnij:

Gazetki promocyjne

lidl

Polecamy

Zobacz