• Znamy się na sprzęcie jak nikt

ul. Aleksandry 13, 30-837 Kraków

516-485-347

Jak szybko i sprawnie umyć okna?

Jak szybko i sprawnie umyć okna?

Mycie szyb to ciężka praca fizyczna. Raczej mało osób to lubi, ponieważ jest to czasochłonne. Czasami zwykły płyn do mycia szyb nie wystarczy, dlatego warto wiedzieć jak można szybko i efektywnie umyć okna.

Wiosenne porządki można zacząć w każdej chwili. Meble przecieramy szmatką z odpowiednim preparatem, odkurzaczem sprzątamy podłogi, jednak okna wymagają też odpowiedniej pogody. Jeśli chcemy się brać za to w pełnym słońcu to skończy się to smugami a im cieplejsza szyba tym trudniej będzie ją czyścić. Okien nie powinno się myć w upalne dni, mroźne i wietrzne. Idealnie sprawdza się sucha, pochmurna pogoda.

Od czego zacząć?

Mycie okien zaczyna się od ramy okna. Wystarczy miska z ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń, ściereczka, coś do wycierania na sucho. Po zimie ramy mają sporo kurzu, który usuwamy mokrą szmatką. Po myciu suszymy czystą ściereczką i idziemy do szyb. Na początek wodą z detergentem zmywamy brud. Następnie osuszamy dalej szmatką. Teraz jest czas na preparat do okien, najlepiej z dodatkiem alkoholu, ponieważ będzie działał odtłuszczająco. Warto zastosować trik, który polega na przecieraniu okna w tym samym kierunku. W ten sposób zobaczymy smugi i będzie można je wygodnie usunąć.

płyn do mycia

Domowe płyny do mycia

Jeśli nie ufamy detergentom to można je także samodzielnie wykonać. Wtedy wykorzystać warto ocet. Rozpuszcza osad kamienny, tłuszcze czy rdzę. Jeśli nie przepadamy za zapachem octu to można dodać cytrynę albo kwiatowe aromaty. Wodę łączymy z octem spirytusem albo sokiem z cytryny. Ocet w proporcji z wodą pół na pół to cuda. Przyda się butelka ze spryskiwaczem, który będzie służył jako zapas w łazience. Domowy płyn do mycia szyb to wiele plusów, wiemy co tam będzie w składzie, płyn ma miły zapach i będzie też tani. Sprawdź promocje na płyny do czyszczenia w sklepach Biedronka

Gadżety dla wygodnych

Do mycia okien można użyć sporo energii. Jeśli czeka nas mycie okien w całym domu warto będzie sobie życie ułatwić i sięgać po specjalne urządzenia. Sprawdza się między innymi myjka teleskopowa ze spryskiwaczem na płyn. Zamiast schodzić z drabiny po kolejny środek wystarczy tylko nacisnąć przycisk na uchwycie. Takie myjki mogą mieć regulowaną siłę ssania i usuwają brud z miejsc trudnodostępnych. Jeśli mamy dość kropli wody spływających po parapecie to wchłonie je ruchoma głowica myjki. Taki produkt usunie wodę ze środkiem myjącym, osuszy powierzchnię. Warto porównać różne modele przed zakupem odkurzacza. Odkurzacz Electrolux EEG41IW - porównanie z podobnymi modelami.

Częste mycie okien to wizytówka domu. Sprzątamy także dla siebie, ponieważ takie czyste okna to więcej światła w pomieszczeniu. Po myciu okna parapet będzie można dekorować kwiatami w doniczkach i wtedy czekać na wiosnę.

Warto więc o czystość okien zadbać. 

Udostępnij:

Gazetki promocyjne

lidl

Polecamy

Zobacz