• Znamy się na sprzęcie jak nikt

ul. Aleksandry 13, 30-837 Kraków

516-485-347

Oszczędne zmywanie - zmywarka kontra mycie ręczne

Oszczędne zmywanie - zmywarka kontra mycie ręczne

Ile kosztuje zmywanie ręczne?

Jeśli ktoś napełni zlewozmywak to okaże się, że zmywanie zajmie sporo czasu. Według danych stan wodomierza w tym czasie będzie rzeczywiście zmieniał się znacząco. Licznik pokazujący ciepłą wodę pokazać powinien zużycie 50 litrów wody, koszt wody to mniej więcej 1 złotych. Licznik, który pokazuje zużycie wody zimnej to 31 litrów wody, a więc około 40 gr. Łącznie zużycie mniej więcej 81 litrów, a więc około 1,4 zł. Zmywając ręcznie dochodzą koszty takie jak płyn do mycia naczyń, litr to około 5 zł. Oczywiście koszty tego typu wahać się mogą i nie będą stabilne. Wszystko zależy również od tego jak dużo będziemy zużywać takiego płynu. Zużycie jednej butelki to mniej więcej 30 zmywań.

Podsumowując wszystko można średnio powiedzieć, że zmywanie kosztuje nas nieco ponad 1,5 zł. Z drugiej strony nie można zapominać, że do tego dochodzi również nasz czas. Dlatego należy pamiętać, że to również powinno być brane pod uwagę jeśli myślimy o kosztach zmywania.

Ile kosztuje mycie naczyń w zmywarce?

Zmywanie w zmywarce nie będzie pobierać naszego osobistego czasu, ale z drugiej strony trzeba liczyć dodatkowo zużycie prądu. Zmywarka zużyje około 26 litrów, koszt wody to mniej więcej 35 gr. Koszt energii to niecała złotówka za mniej więcej 1,5 kWh. Dodatkowo jeszcze koszt tabletki mniej więcej 42 grosze. W sumie takie zmywanie może nas kosztować mniej więcej 1,65 zł. W złotówkach będzie to nieco mniej niż za zmywanie ręczne, jednak nie zapominajmy, że oszczędzamy nasz czas, a on też kosztuje.

Jakie zmywanie bardziej się opłaca?

Jak spojrzy się na to wszystko racjonalnie zobaczymy, że zmywanie w zmywarce będzie dla nas bardziej opłacalne i te koszty jakie będziemy ponosić będą mniejsze, a więc takie zmywanie będzie dobrym rozwiązaniem. Dodatkowo zmywarka jest o tyle wygodna, że będzie można zebrać rzeczy z całego dnia i na koniec je umyć, nie będzie trzeba ciągle opróżniać zlewu zmywając na bieżąco. Jeśli będziemy mieli mniej ręcznego zmywania szybko docenimy, że ten czas można przeznaczyć na inne aktywności.

Udostępnij:

Gazetki promocyjne

lidl

Polecamy

Zobacz