• Znamy się na sprzęcie jak nikt

ul. Aleksandry 13, 30-837 Kraków

516-485-347

Suszarka do włosów - jak wybrać?

Suszarka do włosów - jak wybrać?

Suszarka daje nam możliwość sprawnego suszenia włosów i ułożenia fryzury. Co ważne, warto mieć takie urządzenie, które będzie dobre jakościowo i nie doprowadzi do przesuszenia, elektryzowania się włosów. Przed zakupem trzeba się zastanowić jakie będzie przeznaczenie, by dopasować urządzenie do naszych włosów, miejsca użytkowania i tego jakie ewentualnie dodatkowe nasadki mogą być dla nas istotne.

Obecnie znajdziemy małe i duże suszarki oraz urządzenia turystyczne. Najbardziej popularne są te małe, które nie zajmują wiele miejsca, nie są drogie, a jednocześnie pozwolą na sprawne suszenie długich i krótkich włosów. Część także posiada specjalne nasadki do modelowania. Jeśli jednak włosy są bardzo długie i chcemy je odpowiednio układać dużo lepszym wyborem będą już specjalne duże suszarki. Mają one silnik o dużej mocy i są wyposażone w regulację temperatury czy siłę nadmuchu. Zazwyczaj w zestawie znajdują się różne nasadki do układania włosów i przy bardzo długich włosach możliwe, że będzie to lepsze rozwiązanie.

Jeśli podczas suszenia czy układania fryzury chcemy uzyskać efekt zwiększenia objętości włosów, dobrze zdecydować się na suszarkę, która posiada dyfuzor. Jest to duża nasadka z wypustkami, które będą przyłożone do głowy, a w efekcie dodadzą włosom puszystości i zwiększą objętość fryzury.

Jeszcze innym rozwiązaniem są specjalne suszarki turystyczne. To najmniejsze urządzenia, które mają odpowiednio składane rączki, dzięki czemu będzie można je wygodnie umieścić w torbie podróżnej. Kupując taką suszarkę można oczekiwać komfortu użytkowania, gdy chodzimy na basen czy często podróżujemy. W domu jednak na dłuższą metę się nie sprawdzi, ponieważ to urządzenie, które ma słabą moc i z tego powodu nie będzie tak efektywnego szybkiego suszenia włosów. Cechą, na którą trzeba będzie zwracać uwagę będzie odpowiednie ustawienie temperatury, która nie przesuszy włosów. Zbyt nagrzane powietrze sprawi, że włosy zamiast być mocne staną się łamliwe i matowe.

Obecnie sprzedawane suszarki mają moc między 1000 a 2100 W. Im większa moc tym silniejszy nawiew powietrza i szybsze suszenie włosów. Każda obecnie dostępna suszarka pozwala dostosować moc suszenia do konkretnych potrzeb. Dobrze będzie, jeśli sprzęt ma także opcję chłodnego nadmuchu, ponieważ to taka funkcja, który ułatwi nam modelowanie włosów i też dobrze się sprawdzi. W przypadku delikatnych włosów odpowiednim rozwiązaniem będzie opcja jonizacji, która będzie chronić przed elektryzowaniem i puszeniem włosów.

Udostępnij:

Gazetki promocyjne

lidl

Polecamy

Zobacz