• Znamy się na sprzęcie jak nikt

ul. Aleksandry 13, 30-837 Kraków

516-485-347

Jakie jest nowoczesne żelazko?

Jakie jest nowoczesne żelazko?

Jakie powinno być nowoczesne żelazko? To pytanie zadaje sobie każdy, kto stanął przed wyborem tego elementu do prasowania garderoby. Przy podejmowaniu decyzji warto wziąć pod uwagę wygodę prasowania oraz bezpieczeństwo. Co to oznacza w praktyce?

Wygoda

Od nowoczesnego żelazka można wiele wymagać, ponieważ technologia w tych urządzeniach jest już na bardzo zaawansowanym etapie. Warto postawić na model Optimal Temp. Jest to takie połączenie strumienia pary z temperaturą, które sprawia, że podczas prasowaniu tkanin nie ma potrzeby zmiany ustawień. Nie ma znaczenia, z jakiego materiału masz ubrania, temperatura jest odpowiednia do każdego. To idealna opcja dla osób, które mają problem z ustawieniem odpowiedniej temperatury do prasowania na przykład koszul czy ubranek dziecięcych. Często niewłaściwie dobrana temperatura oznacza przypalenie tekstyliów. Stała temperatura daje niezwykłą wygodę i komfort pracy, znacznie też skraca czas, jaki przeznaczamy na prasowanie. Dla wielu prasujących problematyczne podczas wykonywania tej czynności jest też to, gdzie podziać kabel zasilający. Wielką wygodą byłby model bezprzewodowy, pozwalający na prasowanie w dowolnym miejscu pokoju. Dodatkowym plusem jest to, że gwarantowałby bezpieczeństwo pracy, co jest nie do przecenienia zwłaszcza w gospodarstwach domowych, gdzie są małe dzieci. Na wygodę podczas prasowania ma wpływ również odpowiednio wyprofilowana stopa żelazka, ponieważ dzięki niej można łatwo dotrzeć do trudniej dostępnych miejsc, jak przestrzeń między guzikami. Pożądanym pomysłem jest także pionowy wyrzut pary. Zapewnia dokładne prasowanie ubrań wiszących na wieszaku oraz pieluchy.

Bezpieczeństwo

Z punktu widzenia bezpieczeństwa warto pomyśleć również o takiej funkcji, jak automatyczne wyłączenie sprzętu po krótkim czasie nieużywania. Dzięki takiemu rozwiązaniu, gdy odejdziesz od deski do prasowania, nie musisz się martwić, że coś złego się stanie. Osoby, które wielokrotnie wracają się do domu, aby sprawdzić, czy wszystkie urządzenia są wyłączone, powinny być takim modelem usatysfakcjonowane. Ważną kwestią jest również solidna antypoślizgowa podstawa, gwarantująca to, że nie ześlizgnie się z deski do prasowania. Na takie rozwiązanie znowu najbardziej zwrócą uwagę rodzice małych dzieci. Zaletą stabilnego żelazka jest także gumowa i wyprofilowana rączka, która dobrze się prowadzi podczas manewrowania. Jako dopełnienie wymienionych funkcji warto również pamiętać o żaroodpornej osłonie. Dzięki niej możesz szybko i bezpiecznie schować urządzenie na swoje miejsce.

Udostępnij:

Gazetki promocyjne

lidl

Polecamy

Zobacz